Bio-Enerji Terapisi

Bio-Enerji Terapisi

Bio-Enerji Terapisi

Kozmik bir hayat akımı demek olan bio enerji, bedene bio enerjik frekansların gönderilmesi ile bedenin dengesini bularak birtakım rahatsızlıkları aşmasına yardımcı oluyor. Bilim adamları tarafından varlığı kabul edilmiş bir elektromanyetik enerji olarak sorunların aşılmasına destek oluyor.

Bio Enerji Nedir?

Kozmik yüksek frekanslı bir enerji olup evrensel yaşam enerjisi olarak ta tanımlanır. Bio enerji bir şifa verme ve şifalama yöntemidir. Pozitif ve olumlu enerjilerin aktarıldığı, negatif enerjilerden kurtulma tekniğidir. Bio enerji nedir sorusuna hastalıkların iyileştirilmesinde direk bir tedavi yöntemi olmayıp bio enerji terapileri ile hastalıkların iyileşme sürecini destekleme şeklidir diyebiliriz.

Bio Enerji İle Tedavi

Bio enerji, birçok hastalıkların tedavi sürecinde destek oluyor. Migren, romatizmal ağrılar, depresyon, kalp ve damar tıkanıklığı gibi rahatsızlıklarda olumlu etkileri ile tercih ediliyor. Bedene enerji taşıyan merkezler olan çakraların açılmasını sağlayarak enerji kısıtlamasını ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Enerji kısıtlaması, bazı organların güçsüz düşerek hastalıklara yakalanmasına neden olur. Her bir çarka, beynin bazı bölgelerini uyandıran ve adeta açan bir anahtar gibidir. Bir insanda 72 bin enerji kanalı bulunmaktadır. Bio enerji ile bu enerji akımı canlandırılabilir, arttırılabilir ve çok daha iyi çalışması için destek olunabilir.

Çakralar ve Kontrol Ettiği Organlar

Vücudumuzda 7 enerji merkezi bulunuyor. Bunlar;

Kök Çakra: Kuyruk sokumu uç bölgesindedir. Kundalini enerjisi kök çakrada bulunur. Kök çakranın kontrol ettiği organlar;  cinsel organlar ve çevresi, omurga, bacaklar, iskelet sistemi, kemik iliği ve kandır. Rengi kırmızıdır. Kök çarka bloke olduğunda kaygı, panik atak, öfke, kansızlık, jinekolojik sorunlar, dolaşım sorunları, diz, bel ve kalça sorunları ve kabızlık görülebilir.

Manipura Çakra: Karın çakrası olup sindirim işlevini kontrol eder. Karın çakrası bloke olduğunda mide ile ilgili rahatsızlıklar, safra kesesi, dalak ve pankreas sorunları ortaya çıkabilir.

Anahata Çakra: Kalp çakrasıdır. Rengi yeşildir.  Kalp çakrası tıkandığında karşılıksız sevmede sorun yaşanır. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları, yorgunluk, uykusuzluk ve paranoya gibi rahatsızlıklar görülebilir.

Vişuddha Çakra: Boğaz çakrasıdır. Rengi mavidir. Boğaz çarka bloke olduğunda boyun ve boğaz bölgesinde rahatsızlıklar görülebilir.

Ajna Çakra: Alın çakrasıdır. Alın çarka tıkandığında sezgi gücü kullanılamaz hala gelecektir. İşitme ve üst solunum yolu ile ilgili rahatsızlıklar yanında migren ve zihin yorgunluğu da görülebilir.

Sahasrara Çakra: Taç çarkadır. Başın üst kısmında olup menekşe rengindedir. Taç çarka blokesinde kişi kendini boşlukta hisseder. Depresyon, baş ağrısı, stres ve endişe yaşayabilir.

Pelvis Çakra: Üreme organı ve idrar sistemlerini kontrol eden çakradır. Bu çarka bloke olduğunda kişi yaratıcılığını gösteremez. Üreme ve idrar sistemi ile ilgili sorunlar, diyabet ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklar görülebilir.

Bio Enerji Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bio enerji tedavisi bio enerji uzmanı tarafından yapılır. Bio enerji tedavi yöntemini tercih edenler sadece herhangi bir rahatsızlığı olanlar değil, tüm negatifliklerden ve ileride çıkabilecek olası rahatsızlıklardan korunmak isteyen kişiler de olabilir.

Kozmik enerji akımını yoğunlaştıran bio enerji uzmanı, masaya uzanan kişiye el değmeden seans uygular. Bio enerji uygulamasında herhangi bir alet, cihaz veya ilaç kullanılmaz. Bedenin 20-30 santim uzağında avuç içlerinden pozitif enerji gönderilir. Gönderilen enerji kişinin vücudunda dağılır ve negatif enerjinin atılmasına yardımcı olur. Vücudun rahatsız olan bölümlerinde küçük titreşimler hissedilir. Bio enerji uzmanı bu bölgelere enerji aktarımı yaparak ısının düşürülmesini hedefler.

Bio enerji nasıl yapılır her zaman merak konusu olmuştur. Önemli olan şifaya izin vermek, beklentisiz bir ruh hali içinde ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel dengelenmenin sağlanması için şifacıya güvenmektir.

Bilinç altı temizleme işlemi korkuları ve fobileri, kaygıyı, kötü öz güveni, stresi, travma sonrası stres bozukluğunu ve genel olarak çeşitli psikolojik sorunlardan dolayı yaşam kalitesinin düşmesini önlemek için kullanılır. Bilinç altı temizleme yardımı ile odaklanma ve konsantrasyon durumu hakkında daha fazla yetkinliğe sahip olabilirsiniz. Bilinçaltı temizleme terapisi ile mevcuttaki hatıralarınız yerinde kalacak; sadece hayatınızdaki olumsuz düşüncelerden; yani sorunun ana kaynağından arınacaksınız. Bu da sizi daha mutlu ve yaşam dolu bir insan haline getirecek.

Book an Appointment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuм adipiscing elit

Leave a Reply

Your email address will not be published.