Bilinç Altı Terapisi

Bilinçaltı Temizliği

İlk kez S. Freud tarafından ortaya atılan bir kavram olan bilinçaltı, adeta bir kayıt cihazı gibi beş duyu organı ile algılanan her şeyi an be an kaydediyor. Hatta bu kaydedilenler gerektiğinde kullanılmak üzere bilinç emrine veriliyor. İyi, kötü tüm anılar, yaşananlar ve olaylar kaydedilerek depolanıyor. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse bilgisayarı örnek olarak gösterebiliriz.

 

Teknolojik bir cihaz olan bilgisayar donanım ve işletim sisteminden oluşur. Donanım bilgisayarın kendisi, işletim sistemi ise sonradan yüklenen programlardır. Donanım kısmını bilinçaltına, işletim sistemini ve programları da bilincin kendisine benzetebiliriz. Kullanıcı her ne kadar iyi programlar yüklese de bazen virüs veya trojan tarzı zararlı programlar istem dışı yüklenebiliyor.

 

Siz, bilgisayarınızdaki her tür programa ulaşabilirsiniz. Ulaşacağınız program da sizin seçiminiz olacaktır. Bilgisayarınızın işlemci hızı ve hafızası çok iyi olabilir. Fakat bilgisayarınızda trojan ve virüs gibi zararlı programlar varsa, bilgisayarınızın kapasitesini tam olarak kullanamazsınız. Bilgisayarınıza girdiğinizde istemediğiniz sayfalar açılarak sizi rahatsız edebilir. İşte bu virüs ve trojanları; kötü düşüncelere, fobilere, önyargılara veya yanlış inanışlara benzetebiliriz. Bu kötü düşüncelerden, fobilerden veya rahatsız edici anılardan kurtulmak isteyenler bilinçaltı temizliği ile tüm bu olumsuz duygu ve düşüncelere olumlu bakarak yaşam kalitesini arttırabiliyor.

Bilinçaltının Çalışma Sistemi

Bilincin emrinde olan bilinçaltının olağanüstü bir kapasitesi vardır. Bilincin her dediğini yapar ve her söylediğine koşulsuz inanır. Mesela çileğe alerjisi olan ve çileği sevmeyen bir insan çileği her yerde bulacak ve kimsenin fark etmediği yiyeceklerde bile çileğin olduğunu hemen farkedecektir.  Bilinçaltı çileğin kokusunu duyduğu anda bilince haber verecektir.

 

Günün her saniyesi faaliyette olan bilinçaltı hiçbir zaman uyumuyor ve uykuda da çalışmaya devam ediyor. Vücudun tüm faaliyetlerini kontrol edip düzenlerken, bilincin inandığı herşeye odaklanıyor. Yani bilinçaltı mükemmel çalışıyor.

Bilinçaltı Temizliği Nedir?

Bilinçaltının olağanüstü çalışması sırasında her şeyin kaydedildiğini söylemiştik. İyi duygu ve düşünceler yanında rahatsız edici anılar, olaylar ve fobilerin de daha sonra kullanılmak üzere depolandığını vurgulamıştık. Son dönemlerde çok konuşulan bilinçaltı temizliği konusu, geçmişte insanı rahatsız eden olayların nasıl değiştirileceği ile alakalıdır. Temizlik kelimesi ilk etapta silip süpürme, ortadan kaldırma gibi algılanabilir. Bilinçaltı temizliği nedir sorusuna, bilinçaltı temizliğinde sadece rahatsız edici anılar, fobiler, duygu ve düşünceler ele alınır ve bunlara bakış açısı değiştirilerek insanı rahatsız etmesinin önüne geçilir diyebiliriz. Böylece kişinin hayata bakış açısı değişirken daha mutlu ve yaşam kalitesi çok daha iyi bir birey haline gelir. Çünkü bilinçaltında onu rahatsız eden olaylarla yüzleşmiş, onu rahatsız eden resim boyutları ve sesleri değişmiş, bilinçaltı deneyimleri değiştiği için artık geçmişte yaşanan kötü tecrübelerin yaşam kalitesini düşürmesi engellenmiştir.

Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır?

İnsanlar artık olumsuz duygu ve düşüncelerden kurtulup hayatını değiştirebilme gücüne sahipler. Bunun için profesyonel yardım almak gerekiyor. Bilinçaltı temizliği nedir, bilinçaltı temizliği nasıl yapılır, rahatsız edici anıların yaşamımızı kötü yönetmesine nasıl engel olunur öğrenmek ve uygulayarak yaşam kalitesini yükseltmek için uzmanların desteğine ihtiyaç var.

Bilinçaltı temizliğinde bilincin yeniden programlanması için uygulanan birçok yöntem bulunuyor. Şimdi bunlara tek-tek göz atarak nasıl uygulandığına bakalım.

Bilinçaltı Temizliği Müziği

Bilinçaltında depolanan yanlış inançları değiştirerek olumlu hale getirmede kullanılan bilincaltı temizliği müziği, belli bir inanışı değiştirmede son derece etkili bir yöntemdir. Müziğin ve seslerin bilinçaltına etkisi büyüktür. Her duyulan ses ve müzik, hormonlar ve insan psikolojisi üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

Hipnozla Bilinçaltı Temizliği

Oto hipnoz tekniği ile hayatınızın kontrolünü elinize alabilirsiniz. Günümüzde birçok oto hipnoz tekniği kullanılıyor. Rastgele bilgilerle hareket etmeden bir hipnoterapiste başvurmak önemlidir. Çocukluktan beri yüklenen olumsuz tecrübeler hipnozla yeniden programlanarak kişiyi üstünde çalışılan hedefe ulaştırıyor.

Emotional Freedom (EFT) Tekniği İle Bilinçaltı Temizliği

Duygusal Özgürleşme Tekniği demek olan EFT ile bilinçaltı kayıtları yeniden modelleniyor. Duygularla ilgili hızlı değişimi sağlayan bir teknik olarak kullanılıyor. Akupunktur noktalarına parmaklarla minik vuruşlar yapılarak  uygulanıyor.

Bilinç Altı Temizleme Ne için Kullanılır?

Bilinç altı temizleme işlemi korkuları ve fobileri, kaygıyı, kötü öz güveni, stresi, travma sonrası stres bozukluğunu ve genel olarak çeşitli psikolojik sorunlardan dolayı yaşam kalitesinin düşmesini önlemek için kullanılır. Bilinç altı temizleme yardımı ile odaklanma ve konsantrasyon durumu hakkında daha fazla yetkinliğe sahip olabilirsiniz. Bilinçaltı temizleme terapisi ile mevcuttaki hatıralarınız yerinde kalacak; sadece hayatınızdaki olumsuz düşüncelerden; yani sorunun ana kaynağından arınacaksınız. Bu da sizi daha mutlu ve yaşam dolu bir insan haline getirecek.

Investigations

 • Colonoscopy – $105
 • Gastroscopy – $225
 • Allergy testing – $335
 • Colonoscopy – $635
 • Gastroscopy – $295
 • Allergy testing – $355

Treatments

 • Colonoscopy – $105
 • Gastroscopy – $225
 • Allergy testing – $335
 • Colonoscopy – $635
 • Gastroscopy – $295
 • Allergy testing – $355

Our Services

 • Colonoscopy – $105
 • Gastroscopy – $225
 • Allergy testing – $335
 • Colonoscopy – $635
 • Gastroscopy – $295
 • Allergy testing – $355

Awesome Doctors for Medical and Health

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuм adipiscing elit

Book an Appointment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuм adipiscing elit

Leave a Reply

Your email address will not be published.