Kupa Terapisi Uygulamaları

Kupa Terapisi Uygulamaları

Kupa terapisi, Anadolu’da binlerce yıllık geçmişe sahip sağlıklı bir yöntemdir. Bu terapinin en önemli amacı, kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kan dolaşımının hızlanması durumunda vücut direnci artmaktadır. Bu tedavi yöntemi, bardak çekme olarak bilinmektedir. Gebze kupa terapisi uygulamaları, tedavinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadır.

  Hijyenik Kliniklerde Sağlıklı Kupa Terapisi

  Kupa terapisi için bu konuda uzman olmak gerekir. Kupalar, vakum özelliğine sahiptir ve pompa yardımıyla deriye yapışmaktadır. Vakum etkisiyle kan harekete geçmektedir. Ağrıyı azaltan ve vücuda rahatlık veren bu yöntem, hacamat yönteminin ilk aşamasıdır. Darıca kupa terapisi uygulamaları, vücuttaki kanın hareketini sağlamaktadır. Bu noktalar uzmanlar tarafından bilinmektedir.

  Kupa terapisi için belli noktalar vardır. Bu noktalar bu konuda uzman olan kişiler tarafından meydana getirilen haritalar sayesinde belirlenmiştir. Baş kısmında, iki kulak arkası, başın arka kısmı alın kısmı, şakaklar, başın üst kısmı, ve başın tepe kısmı kupa terapi noktalarıdır.

  Sırt bölümünde, iki kaburganın ortası, sağ ve soldaki kaburga çıkıntılarının üzeri, böbrek hizası ve belin ortası kupa terapi noktalarıdır. Çayırova kupa terapisi uygulamaları, her hastalık farklı özelliklere sahiptir. Migren, nörolojik hastalıklar ve sinüzit için baş kısmındaki terapi noktaları etkilidir.

  Profesyonel Terapistler Tercih Edilmelidir

  Bu noktalar konusunda uzman olan terapistler, bu yöntemle kan dolaşımının hızlanmasında etkili olmaktadır. Bel ağrılarında kupa kaydırma yöntemi de oldukça faydalıdır. Bu yöntemde bel kısmına zeytinyağı sürülür. Kupa yağın üzerine vurulur. Kupa kayacak şekilde pompa çekilir. Daha sonra terapist kupayı gezdirmeye başlar. Bu yöntem sayesinde belde meydana gelen kas sıkışması tedavi edilir. Bu yöntem sayesinde kan dolaşımı artmaya başlar. Hasta kendini daha zinde hisseder.

  İlaç almadan ve sağlıklı yöntemlerle ağrıdan kurtulmanın en iyi yolu kupa terapisidir. Bu yöntem sayesinde ilaç almadan tedavi olabilirsiniz. Bu yöntemin diğer bir avantajı ise anesteziye ihtiyaç duyulmamasıdır. Naturel tedavi yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntem İzmit kupa terapisi uygulamaları konusunda uzman olan klinikler tarafında uygulanmaktadır.

  Tıbben Faydası Kanıtlanmıştır

  İlaçsız tedavi yöntemleri içerisinde değerlendirilen ve tıbben ‘faydalı’ olduğu kanıtlanan bu terapi yöntemi, kan dolaşımı problemi olanlar için oldukça faydalıdır. Özellikle bel ağrılarında oldukça faydalıdır. Bacaklarda kan dolaşımı problemini çözen bu yöntem, kan dolaşımını hızlandırarak hastanın tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Uzman terapistler tarafından yapılmalıdır. Yöntem ve kupa noktalarının belirlenmesi konusunda uzman terapistler tercih edilmelidir. Tuzla kupa terapisi uygulamaları, vücudun kan dolaşım sistemini hareketlendiren merkezlerdir.

  Her hangi bir yere kupa vurmak, kupa terapisi kategorisinde fayda sağlamaz. Bu konuda deneyim ve tecrübe önemlidir. Tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için bu konuda uzman kişilerin tedavi yöntemi tercih edilmelidir. Yan etkisi olmayan ve herkes için sorunsuz bir şekilde uygulanan bu yöntem, vücut direncini artırmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.