Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır

Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır

Sigmund Freud’un bilinçaltını tanımlamasının üzerinden neredeyse 150 yıl geçti. Bu geçen süre zarfında insanların gizli kalmış duygu ve düşünceleri kapsamında son derece detaylı araştırmalar yapıldı. Bilinç dışı olarak da tanımlanan insanın derinliklerinde sakladığı tüm hisler ve düşünce bütünleri yüzeyde olan duygu ve düşüncelere doğrudan etki etmektedir. Bu alanda elde edilen yeni keşifler ile birlikte Gebze bilincaltı temizliği başta olmak üzere birçok tedavi yöntemi de uygulanmaya başlamıştır.

 İtalya ve Almanya gibi Avrupa ülkeleri dışında ABD ve İngiltere gibi ülkelerde de sıklıkla tatbik edilmektedir. Türkiye’de de Darıca bilincaltı temizliği çalışmaları uzmanlar tarafından tatbik edilmekte ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılıyor?

 Diğer adıyla bilinçaltı programlama olarak bilinen Çayırova bilincaltı temizliği ancak deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde başarılı olmaktadır. Evde, kendi yöntemleriyle yapılan temizlik ve programlar da etkili olsa da uzmanların gözetimindeki işlemler kadar kapsamlı olmamaktadır.

 Deneme – yanılma yöntemiyle 1900’lü yılların başında ortaya konan birçok yöntem günümüzde kullanılmamaktadır. Ancak uzmanlar tarafından uygulanan ve başarılı sonuçlar doğurduğu bilimsel ispatlarla kanıtlanan birçok yöntem hastanın talepleri ve şikayetleri baz alınarak tatbik ediliyor.

 1. Yöntem: Hipnoz Tekniği: Bilinçaltının temizlenmesi ve yeniden programlanması için en sık tercih edilen yöntemlerin başında hipnoz tekniği gelmektedir. Kişinin bilinci çeşitli teknikler kullanılarak kapatılır. Bilinçaltı devreye sokularak derinliklerde kalan tüm korku ve kaygılar yüzeye çıkarılır. Aynı yöntemin oto- hipnoz adı ile bilinen başka bir çeşidi daha bulunmaktadır. Ancak tamamen uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için oto hipnoz tekniklerinden randımanlı sonuçlar almak her zaman mümkün olmamaktadır.

 2. Yöntem: EFT Tekniği: Düşüncelerden çok hisleri etkileyen son derece pratik ve başarılı bir yöntemdir. EFT genel olarak artık hissedilmek istenmeyen duygulardan arındırılmak isteyen bireylerde uygulanır. Özellikle öfke kontrolü problemi yaşayan kişilerde son derece başarılı ve etkili sonuçlar doğurmaktadır. Aynı zamanda stres ve kıskançlık gibi modern çağ insanın sıklıkla hissettiği duyguların yerine sevinç, neşe ve mutluluk gibi duyguların geçmesini sağlamak için de uygulanır.

 3- Zihinsel Banka Temizliği: Zihinsel banka yöntemi İzmit bilincaltı temizliği kapsamındaki son yöntemdir. Hipnoz içermediği için çok daha kısa süre içerisinde etki eden bir tekniğe sahiptir. Ancak yine uzmanların gözetimi altında yapılmalıdır.

 Tercihler doğrultusunda belli başlı akupunktur noktalarına parmak uçlarıyla temas edilir. Amaç zihnin berraklaşmasını sağlamak ve rahatlamayı gerçekleştirmektir. Zihindeki duygu ve düşünceler olumlu ve olumsuz olmak üzere ikiye ayrılır. Olumlu olanlar gün yüzüne çıkarılırken olumsuz olanlar bilinçaltından tamamen uzaklaştırılır.

 Bilinçaltı Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

 Modern insanın en büyük sorunlarından biri depresyona yakalanma eşiklerinin düşük olmasıdır. Bunun önüne geçmek için bilinçaltı programla tekniklerinden faydalanılabilir. Aynı zamanda kaygı bozukluklarının olumsuz etkilerini en aza indirgemek için bilinçaltında gizli tutulan kötü düşüncelerin tamamen unutulması da Tuzla bilincaltı temizliği ile mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.